В скільки місяців можна садити хлопчика

Дитина в сім’ї це радість і щастя, і, звичайно ж, велика відповідальність за маленького чоловічка, який повністю залежний від дорослих. Кожна матуся це чудово розуміє і переживає з приводу, особливо якщо це первісток.

В скільки місяців можна садити хлопчика

Немаловажне питання постає перед молодими батьками — коли можна садити дитину. Думки фахівців з цього питання неоднозначні, але в одному вони все ж сходяться: садити дитину можна тоді, коли він сам буде до цього готовий. Розглянемо це питання більш докладно.

Садимо дитину правильно

Запитання, у скільки ж можна садити дитину, незалежно хлопчик це чи дівчинка, дуже серйозний. Від прийнятого рішення залежить подальше здоров’я і життя малюка, і головне в цьому не поспішає.

Ні в якому разі не саджайте його занадто рано. До чотирьох місяців хребет малюка не готовий до навантажень, нормальне положення — горизонтальне. Хребет ще досить м’який, хрящики можна легко зрушити з місця. Найнеприємніше, що викривлення відразу помітно не буде, і проявить себе приблизно до десятирічного віку.


Як показав досвід багатьох поколінь, м’язово-зв’язний апарат малюка дозволяє йому починати сідати приблизно до шести місяців. Хлопчики при цьому роблять спроби сісти трохи раніше, дівчинки — трохи пізніше, але все це умовно.

Щоденні спостереження з боку батьків допоможуть визначити час, коли невмілі спроби малюка сісти самостійно будуть давати перші результати. Це стане сигналом до того, що хребет досить зміцнів і зможе витримати навантаження.

На практиці цей час настає, коли немовля навчився досить добре тримати голову і самостійно перевертатися. Не варто переживати і турбуватися, якщо така подія сталася пізніше, ніж у однолітків, адже кожна дитина індивідуальна в своєму розвитку.

З чотирьох місяців розвиток м’язів голови і шиї йде швидкими темпами, малюк вже відмінно тримає голову, вивчаючи світ навколо себе.

Він вже починає підніматися всім тілом, допомагаючи руками, впевнено перевертається і радіє кожній вдалій спробі пізнати світ самостійно.

Так закладено природою. Занепокоєння може викликати лише той факт, що до шести місяців дитина не може тримати голівку і не підводиться.

У такому випадку варто обов’язково проконсультуватися з лікарем. Адже без цих навичок, він не зможе самостійно сидіти і ходити.

У скільки ж місяців можна садити хлопчика?


В скільки місяців можна садити хлопчикаМамам хлопчиків можна зітхнути спокійно, вже до 4-5 місяців малюк намагається сидіти і вам залишається всього лише трохи допомагати йому. Раніше цього робити не варто, так як черевні м’язи ще не розвинені, і основне навантаження йде на хребет.

Якщо цього не відбувається в термін, не варто насильно саджати хлопчика, просто він ще не готовий. Якщо ж хлопчик постійно тягнеться сісти, падаючи і перекочуючись, як неваляшка, допомагайте йому, притримуючи в районі попереку, з часом спроби стануть більш впевненими і малюк навчиться сидіти.

Пам’ятайте, дитина сама собі ніколи не зробить погано, тому визначати, коли йому сидіти, він буде самостійно, грунтуючись на власних природних відчуттях.

 А що з дівчатками?

З дівчатками трохи складніше. Серед лікарів існує думка, що рання посадка дівчаток чревата загином шийки матки. Хоча ці твердження не досліджені на належному рівні, не варто сідати маляток раніше семимісячного віку.

Тому відмовтеся від спроб навчити сидіти дівчисько в ранньому віці, краще почекати поки вона самостійно визначиться і порадує вас своїми успіхами.

Ходунки

Багатьох батьків хвилює питання, коли ж можна дитину садити в ходунки? Багато батьків вважають, що це порадує дитини, допоможе йому швидше навчитися пересуватися самостійно, дозволить йому грати, не відволікаючи батьків, і, звичайно ж, полегшить батьківське участь у цьому процесі.


В скільки місяців можна садити хлопчикаТим більше що на сьогоднішній день моделі ходунків настільки різноманітні і вражають своєю яскравістю, що просто розбігаються очі.

Знову ж таки, єдиної думки в цьому питанні немає, але багато сучасні фахівці не бачать нічого поганого в ходунках, єдина умова — малюк повинен достатньо зміцніти, навчиться самостійно сидіти і повзати.

Застосовуючи ходунки, не забувайте, що існує ряд протипоказань до їх застосування:

 1. Ранні порушення опорно-рухового апарату;
 2. Викривлення хребта;
 3. Різні ознаки рахіту;
 4. Знижений тонус м’язів ніг;
 5. Психологічна неготовність дитини, страх.

Для хлопчиків, тривале перебування в ходунках загрожує негативним впливом на розвиток статевої функції, внаслідок здавлювання промежини. Тому обмежуйте перебування дитини в ходунках і застосовуйте їх не більше 40 хвилин в день, ортопеди в цьому плані більш категоричні і наполягають на десятихвилинному обмеження.

З дівчатками трохи складніше, у них більше ймовірності розвитку дисплазії, яку виявити на ранніх термінах дуже важко. Посадка дівчинки в ходунки тільки погіршить стан дитини.


До негативних моментів відноситься і ймовірність розвитку проблем з тазостегнових суглобах і нижнім відділом хребта, що небажано для дівчинки, як для майбутньої мами. Тому дуже важливо стежити за фізичною підготовкою дитини, перш ніж саджати його в ходунки, він повинен уміти сидіти, твердо стояти на ніжках, вміти повзати.

Намагайтеся тримати дитину недовго і застосовуйте стійку взуття, з твердою підошвою. Лікарі рекомендують саджати дівчаток не раніше 8 місяців.

Підготовка

Посильною допомогою в розвитку дитини може стати нескладний масаж для зміцнення м’язів спини і ніжок. Проведіть його кілька разів на день, починаючи з першого місяця життя. З двох місяців можна подавати дитині пальці рук і трохи піднімати, починаючи з невеликого кута, який згодом можна збільшувати.

У бажанні пізнати світ малюк буде тягнутися до всього нового і незвичайного для нього, самостійно вибирати зручні пози і коли настане час, він з дивною завзятістю почне вчитися сидіти, повзати, ходити, говорити.

Це природні, природні процеси, при яких роль батьків полягає в забезпеченні безпеки малюка.

Источник: poleznopro.ru

З кожним днем життя дитина здобуває уміння і навички, що викликають масу радості батьків, рідних: тримає голову, перевертається, пробує сісти. Між тим, важливі не тільки певні прояви, але і їх своєчасність. Головне — не форсувати події і дозволити природі самій вирішити, коли малюк готовий до чергових етапів дорослішання. Одним з таких важливих моментів є вміння дитини сидіти самостійно.

Оптимальний вік для висаджування хлопчиків


В скільки місяців можна садити хлопчика

Новонароджений починає пізнання світу з горизонтального положення. Але батьки з нетерпінням чекають, коли ж він буде проявляти ініціативу і спробує сісти, а потім і встати на ніжки. Тому намагаються допомогти малюкові присісти, тим самим надаючи своєму чаду ведмежу послугу. Педіатри стверджують, що, наприклад, для дівчаток раннє висаджування просто небезпечно, оскільки може негативно позначитися на будові статевих органів. У зв’язку з цим багато мам і тата задаються питанням, у скільки місяців можна садити хлопчиків. Адже у них репродуктивна система розроблена природою зовсім інакше і, здавалося б, не потребує подібних застереження.

Щоб розібратися в питанні, потрібно, перш за все, відзначити ряд особливостей будови опорно-рухового апарату немовлят:

 • м’який і еластичний хребет, який поки ще не пристосований до навантажень;
 • занадто легкі хрящі в хребті – будь-яке зміщення може в подальшому спричинити
 • викривлення спини;
 • слабкі м’язи преса, які не витримують навантаження в положенні сидячи.

До 5-6 місяців м’язи, суглоби та кістки дитини зміцнюються, і він починає сам робити спроби змінити положення тіла і побачити світ у новому ракурсі.


Читайте ще про коліки у немовлят: причини, лікування, а також про рідкий стілець у немовляти.

Як визначити готовність хлопчика сісти?

Всі діти різні, і їх розвиток – суто індивідуальний процес, який неможливо гальмувати або прискорювати за своїм розсудом. Головним критерієм переходу на новий щабель розвитку повинна бути готовність. Маленький хлопчик цілком готовий до того, щоб його починали висаджувати, якщо:

 • добре тримає голову;
 • активно рухає руками і ногами;
 • тримаючись за ваші пальці, може прийняти вертикальне положення;
 • маючи під ручками опору, здатний своїми силами стати на ніжки;
 • вміє самостійно змінювати положення свого тіла, перевертаючись зі спини на живіт.

Якщо малюк вміє робити все вищеперелічене, значить, настає момент, коли хлопчика можна садити.

Коли можна починати присаживать майбутніх чоловіків?

В скільки місяців можна садити хлопчика

Скільки місяців можна присаживать хлопчиків і як допомогти дитині швидше сісти? Якщо у відношенні дівчаток лікарі єдині в думці (раніше присадка шкодить здоров’ю), то з приводу хлопчиків існує два напрямки педіатричній думки:

Маленького чоловіка слід присадити перший раз в 3-4 місяці – він запам’ятає, як змінився його звичний горизонтальний світ, і буде прагнути сісти самостійно.
Краще потерпіти, поки малюк сяде сам, тобто дочекатися віку 5-6 місяців. А до цього обмежитися лише вправами, спрямованими на зміцнення м’язів спини і черевного преса.

Присаживать хлопчика слід на свої коліна, щоб вийшла поза напівлежачи. Поступово зменшують кут нахилу.

Тим не менш, присаживая хлопчика або роблячи з ним гімнастику, слід бути дуже обережними, так як існує кілька небезпечних моментів:


 • підтягуючи дитину за ручки, можна вивихнути їх в пахвовій області;
 • в області плічок виникає тонус від перенапруги;
 • на хребет чиниться сильний тиск.

Як правильно присаживать малюка?

Для дитини придбання нових навичок відкриває цілий світ, що може викликати
певного роду стрес. Тому завдання батьків — допомогти малюкові впоратися з освоєнням навколишнього простору без зайвого занепокоєння. Для цього мами і тата повинні знати, як поводитися з дитиною в різні періоди його розвитку. Якщо дитина досягла віку 3-4 місяці, то настав час його присаживать. Для цього потрібно знати певні нюанси:

 • слідкуйте за тим, щоб ніжки малюка сильно не згиналися;
 • присаживать дитину можна тільки на коліна, щоб на опорно-руховий апарат не тиснули тверді сидіння і спинки;
 • перші спроби присаживания краще обмежити 20-30 секундами, поступово збільшуючи час;
 • регулярно робіть гімнастику на зміцнення м’язів;
 • викладайте дитини на животик.

Але якщо дитина не намагається повзти, з небажанням перевертається на живіт, то присадка краще відкласти: малюк поки не готовий до цього серйозного меропрятию.

В якому віці можна садити дитину в ходунки?


В скільки місяців можна садити хлопчика

Ходунками називається пристосування на коліщатках для пересування дитини до року, що підтримує його у вертикальному положенні за рахунок м’якого сидіння. З його допомогою багато батьки вчать своїх карапузів ходити. Але наявність сидіння вимагає від дитини уміння сидіти. Тому виникає цілком обгрунтоване запитання: у скільки місяців можна садити в ходунки хлопчиків? Педіатри стверджують, що не раніше 7-8 місяців. При цьому малюк:

 • повинен впевнено сидіти і не завалюватися на бік;
 • бути психологічно готовим до нового способу пересування – виявляти рухову активність, бажання повзти.

Для хлопчиків сидіння на ходунках має ряд протипоказань, так як промежину треться, а статеві органи здавлюються. Тому за добу майбутньому чоловікові дозволяється сидіти в ходунках максимум 40 хвилин. Дане пристосування повністю протипоказано для малюків:

 • у яких не все в порядку з м’язовим тонусом;
 • при наявності попрілостей в області промежини;
 • у яких діагностовано проблеми опорно-рухового апарату або рахіт.

Останні роки лікарі все більше схиляються до думки, що ходунки з точки зору розвитку дитини носять деструктивний характер. Дитина, яка пересувається в цьому «гаджет», отримує всю його на цьому етапі розвитку інформацію про світі. Ось чому він не прагне навчитися повзати і ходити самостійно. Тому, бажаючи за допомогою ходунків прискорити процес розвитку дитини, батьки, навпаки, його несвідомо гальмують.


Таким чином, мами і тата, яких турбує питання, у скільки місяців можна садити хлопчиків, у тому числі і в ходунки, повинні, насамперед, об’єктивно оцінити, наскільки інтенсивно йде розвиток їх малюка. І якщо дитина опановує навичками і вміннями у відповідності зі своїм віком, то батьки можуть надавати посильну допомогу дитині, в тому числі періодично ненадовго його присаживая. Жорстко прив’язуючи вміння сидіти самостійно до яких би то не було конкретних цифр, мами і тата можуть лише зашкодити розвиткові дитини, хоча переслідує прямо протилежну мету.

 

Источник: poradumo.com.ua

Развитие позвоночника у грудничка

Позвоночник у новорожденных предназначен исключительно для положения лежа. Он прямой и без естественных изгибов. У взрослого человека в позвоночнике четыре изгиба: шейный, грудной, поясничный и крестцовый. Шейный изгиб формируется в первые месяцы жизни, практически сразу дети могут приподнимать голову и удерживать её в таком положении. Грудной изгиб формируется к 6-7 месяцам, а поясничный и крестцовый полностью формируются к 12 месяцам.


мальчик сидитДо указанных сроков отделы позвоночника не имеют мышечного каркаса. Если присаживать ребенка слишком рано, то это может привести к лордозам и кифозам – патологическим искривлениям позвоночника. Такие патологии оказывают негативное влияние на развитие мышц, дыхательной системы и внутренних органов. Привести позвоночник в норму можно, но лучше не допускать этой проблемы на ранней стадии развития.

К сожалению, многие мамы любят присаживать ребенка и даже не задумываются о том, что они делают. Ведь ребенку нельзя сидеть не только в кроватке, на диване или полу, но и в детских автомобильных креслах, за детскими столиками. Многие мамы любят сумки «кенгуру» для малыша. Но такое положение так же вредно для позвоночника.

Вместо того чтобы усадить малыша в детское автомобильное кресло, лучше положить малыша. Кормить его надо в лежачем положении, слегка приподняв голову и грудной отдел. Использовать ходунки и кенгуру также нельзя до полугодовалого возраста. И даже в том возрасте надо следить за временем проводимым ребенком в положении сидя.

В каком возрасте лучше высаживать мальчика

Когда присаживать будущего мужчину решается после того, как он сам начинает принимать первые попытки сесть. Для этого у ребенка должен сформироваться грудной изгиб и мышцы грудного отдела позвоночника. Их развитие становится заметным, когда ребенок активно шевелит ручками и ножками, поднимает голову и хорошо её держит, легко переворачивается с животика на спину и обратно. Обычно это происходит в возрасте шести месяцев.

мальчик учится сидетьТакже в вопросе, когда присаживать своего карапуза, надо проявлять индивидуальный подход. Если ребенок флегматичен, переворачивается и двигается без энтузиазма и неохотно, то можно подождать до 7 месяцев. Другие малыши, напротив, подвижны и веселы. Они рано переворачиваются, с любопытством исследуют окружающий мир, вертя головой на 360 градусов. Таких детей можно начать присаживать с пяти месяцев.

Ещё надо учитывать вес ребенка. Если малыш большой, то позвоночник испытывает дополнительную нагрузку. Таких тяжеловесов лучше высаживать только после шести месяцев. Когда малыш худенький, позвоночник выдерживает сидячее положение с пяти месяцев. Но в полугодовалом возрасте малыша лучше не присаживать надолго. Ограничивайтесь 20-30 минутами. Долго находиться в сидячем положении ребенок может, когда он уже ползает и пытается встать.

Когда после шести месяцев малыш ещё не пытается садиться, надо обратиться к врачу. Часто причиной становится дефицит внимания родителей к мальчику. Исправить положение поможет гимнастика, массаж, родители также должны играть с малышом, проявлять свою любовь и внимание к нему. Бывает обратная ситуация, когда малыш пробует садиться слишком рано. В таком случае удерживать его не надо, но и помогать не стоит. Надо помнить, что некоторые дети начинают сидеть после того, как научились ползать и самостоятельно вставать.

Как подготовить малыша

Можно подготовить мальчика заранее к тому моменту, когда он начнет самостоятельно садиться. Для этого надо проводить с ним гимнастику и массаж:

 1. возьмите малыша за ручки и потихоньку поднимайте, мальчик сам начнет подтягиваться за вашими руками. Со временем увеличивайте угол поднятия, нельзя поднимать ребенка полностью;
 2. держа малыша за талию, выполняйте наклоны и повороты туловища;
 3. массаж спины выполняется путем поглаживания открытой ладошкой от головы к попе и в обратном направлении;
 4. прекрасной тренировкой для спины является ползание, малыши ползают с удовольствием, поощряйте их делать это как можно чаще. Можно сделать ползание малыша частью какой-либо игры, только следите, чтобы пол был чистым и теплым.

Как правильно высаживать мальчика

Когда малыш начинает пытаться садиться сам, ему можно для тренировки помогать садиться. Присаживать надо, соблюдая некоторые правила.

 • Контролируйте время сидячего положения малыша 

Нельзя посадить шестимесячного малыша на 10-15 минут в кресло покушать. В 6 месяцев положение сидя является тренировкой. Его можно принимать малышу на несколько минут 2-3 раза в день. Конечно, если сам малыш изъявляет желание сидеть дольше, то мешать ему не надо. Если малыш младше 6 месяцев, то время сидячего положения должно быть не больше минуты.

 • Используйте полулежащее положение 

Это промежуточное состояние между сидячим и лежачим положением, когда спина карапуза расположена под углом 40–45°. Оно не так сильно нагружает мышцы ребенка, но оказывает достаточную нагрузку для тренировки. В качестве опоры можно использовать живот матери или подушки.

 • Не высаживайте ребенка, если ему не нравится

Если видите, что он выражает недовольство новым положением тела, не заставляйте. Чтобы тренировка доставила больше удовольствия, можно дать ребенку игрушку.

 • Первоначально высаживайте ребенка на коленях

Опорой для спины является живот мамы или папы. Преимущество высаживания на коленях в том, что под копчиком нет жесткого основания.

 • Следите за настроением

Проводите тренировку, когда малыш сытый, довольный и находится в позитивном настроении. Позаботьтесь о том, чтобы ребенок не получил травмы при падении, лучше проводите тренировку в домашней обстановке.

 • Создайте мотивацию для ребенка

Ребенок учится сидеть и ходить, чтобы доставать до игрушек, исследовать окружающий мир более эффективно. Подвешенная игрушка задает мотивацию научиться сидеть и ходить.

 • Не надо поддерживать малыша, если он начинает падать

Ребенок должен сам овладеть своим телом, научиться чувствовать его. Методом проб, ошибок и падений он сможет сделать это быстрее.

Стоит добавить, что многие педиатры не советуют вмешиваться и форсировать у ребенка навык садиться. Например, на западе нет никаких рекомендаций по тому, когда можно присаживать ребенка. Правило простое: когда начнет сам садиться, тогда и можно усаживать.

Источник: mamaipapa.org

Коли вперше батьками стають молоді люди, у них виникає багато питань. Серед них особливе місце займає наступний: «У скільки місяців можна садити хлопчика?» Навряд чи варто уточнювати, що це дуже важливий момент, адже від того, наскільки батьки в ньому розбираються, будуть залежати здоров`я, а часом навіть життя майбутнього захисника вітчизни.

У скільки місяців можна садити хлопчикаголовний нюанс

А чи потрібно вчити малюка сідати або варто почекати, поки він самостійно почне це робити? За ідеєю, саме формулювання питання про те, у скільки місяців можна садити хлопчика, не зовсім коректна, оскільки від статевої приналежності це не залежить. Найголовніше для раннього віку — це знаходження малюка лише в горизонтальному, а не у вертикальному положенні. Інакше можна отримати серйозні проблеми з хребтом.

Хребет — справа складна

У скільки місяців можна садити хлопчиків? Це питання дуже важливе саме по відношенню до хребта. Хрящі у малюків дуже легкі, сам хребет м`який, а ось викривлення можна буде встановити лише в одинадцять років. А це період школи, коли дитина починає носити сумку або рюкзак з важкими підручниками. Незважаючи на те що дана стаття присвячена питанню про те, у скільки місяців можна садити хлопчика, варто обмовитися, що і піднімати малюка за руки не можна ні в якому разі. Це дозволено робити тільки лікаря всього один раз в місяць. За ідеєю, дитина розуміє, що в сидячому положенні пізнавати навколишній світ набагато цікавіше, приємніше і цікавіше. Однак самостійно не можна його сідати, бо, по-перше, він буде відчувати себе невпевнено, а по-друге, мускулатура від цього у нього не стане сильнішою.

У скільки можна садити хлопчиків

Так чи є відповідь на питання?

У скільки можна садити хлопчиків, тобто коли починати це робити? Після того, як дитині виповниться п`ять місяців. Це фізіологічні і відповідає природі, як і виношувати малюка дев`ять місяців. Ще більш правильно, коли дитина починає сидіти з восьми або навіть десяти місяців, а в деяких випадках — з одинадцяти. Варто пам`ятати важливе правило: перш ніж карапуз почне самостійно намагатися сісти, він повинен ідеально тримати голову. Як правило, вчиться він цього до чотирьох або п`яти місяців, після чого намагається перевертатися на животик, і тільки потім малюк повинен починати сідати. І якщо у нього до цього періоду голова не тримається, це вже говорить про відставання вашої дитини в розвитку, що є приводом звернутися до лікаря-педіатра.

Не можна садити рано!

Причин, за якими не можна дитини як рано починати сідати, так і піднімати за ручки вгору, кілька:

 • по-перше, можна запросто під пахвами з суглобів вивихнути ручки;
 • по-друге, виникає непотрібний в його віці тонус в плечовій частині;
 • по-третє, рефлекс на готовність сидіти обов`язково повинен перевірятися лікарем-педіатром, а ніяк не найближчими родичами.

У скільки місяців можна садити хлопчиків

Справа в природі

Хочеться вірити, що на своє питання про те, у скільки місяців можна садити хлопчика, ви отримали повну відповідь, і у вас не будуть більше виникати сумніви з приводу того, а чому малюк, хоча йому вже шість місяців, наприклад, не сидить? Це повинно бути тільки за природою, фізіології, але не за рішенням його мами або тата. Пам`ятайте про те, що хребет — це основа людського тіла. Тому ніякої самостійності! Нехай малюк вибирає сам, коли йому найкраще почати сідати.


Источник: sylukr.ru


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Adblock
detector