Правила безпеки вдома для дітей

Правила безпеки вдома для дітей Ще недавно ви чекали, коли ж малюк почне ходити. Проте тепер за ним важко встежити.

Малюк росте і з кожним днем ​​стає все більш самостійним, невтомно освоюючи навколишній світ. Ваше завдання — не обмежувати маленького дослідника, а забезпечити йому безпечний простір. Настав час ще раз критично оглянути свою квартиру.

КУХНЯ
Найнебезпечніше місце, тому найкращий захист — повністю закриті двері (спеціальна загородка). Коли дитина перебуває на кухні разом з вами, дотримуйтеся деяких правил. Не залишайте малюка на кухні без нагляду, особливо якщо у вас включена плита. Ніколи не готуйте їжу, якщо у вас на руках дитина. Завжди ставте гарячі каструлі на далекі конфорки плити. Гострі і ріжучі інструменти ні в якому разі не повинні бути на виду. Дрібні предмети (горішки, цукерки) приберіть вище, щоб дитячі ручки не змогли до них дотягнутися.


к ви будете впевнені, що дитина не засуне їх в рот і не подавиться. За столом не ставте поряд з малюком гарячий чайник або чашку з чаєм. Поки відмовтеся від скатертини, її легко поцупити зі столу разом з посудом. Миючі засоби приберіть в шафу на недоступні для дитини полки. Перемикайте увагу малюків з небезпечних предметів. Нехай дітки допоможуть накрити на стіл, розклавши серветки або ложечки. Це не тільки відверне дитини, але й дозволить йому відчути свою значимість.

ВАННА КІМНАТА
Одне з улюблених місць малюків. Адже там можна «митися, плескатися, купатися, пірнати, перекидатися». Звичайно, це здорово, але перебування дітей у ванній має не тільки приносити радість, а й бути безпечним. Малюків під час купання не можна залишати самих навіть на секундочку. Покладіть в ванну нековзний килимок, на стіні зміцните ручку-держатель. Обов’язково перевіряйте температуру води за допомогою спеціального термометра і тільки потім саджайте дитину у воду. Це необхідно для того, щоб не обшпарити малюка. Всі «дорослі» шампуні, креми, бритви, фен перекладіть в недоступне для дітей місце.

ЖИТЛОВА КІМНАТА
Поставте на всі вікна спеціальні блокатори і не залишайте маленької дитини одного при відкритому вікні. Зверніть увагу на розетки. Краще обладнати ті, що використовуються, спеціальними заглушками. Подивіться, чи немає в межах досяжності дитячої подовжувачів.


ша косметичка повинна бути прибрана високо і далеко (навіть якщо вся косметика у вас безпечна). В іншому випадку ви можете бути дуже здивовані дитячими малюнками, виконаними вашої новенької, дорогий помадою, та ще й на свеженаклеенних шпалерах. Маленькі різнокольорові кульки так приваблюють малюка: «А може, вони ще й смачні?» Ліки ваблять дітей своїм виглядом і кольором, адже вони так нагадують цукерки. Правило для обов’язкового виконання: зберігати таблетки і порошки в недоступному для дітей місці. Бажано закривати аптечку на замочок. Ніколи не кажіть вболіває дитині: «Спробуй, це смачно, з’їж цю цукерочку», якщо ви хочете умовити його прийняти ліки. Малюк буде сприймати таблетки, як «чудо-цукерки».

ІГРОВИЙ МАЙДАНЧИК
Але пам’ятати про безпеку простору треба не тільки вдома. Для того щоб веселі ігри на майданчику доставляли малюкові і вам тільки радість, зверніть увагу на наступне: Як правило, дітлахам потрібно спеціальний простір в стороні майданчика, щоб вони могли грати окремо від надто активних діток більш старшого віку. На жаль, в пісочниці або на майданчику нерідко можна зустріти такі речі, як осколки скла, залізяччя, сміття або пивні пляшки. Звідси висновок — звертайте увагу, де грають ваші малюки, і самі дотримуйтесь чистоту на дитячому майданчику.

ЖИТТЄВЕ КРЕДО
Допитливість малюка — це не порок, це «прорив у зовнішній світ», розвиток дитини, але в той же час це також і невелика тривога батьків. Як би нам хотілося вберегти свого малюка від будь-яких неприємностей! Така тривога цілком нормальна. Це — турбота про малюка. Але будь-який досвідчений батько знає, що неможливо виростити дитину без єдиного синяка, садна, подряпини. Головне — пам’ятати одне нескладне правило: «Краще попередити, ніж лікувати».


Джерело: missfit.ru

Після пологів. Інтимне життя Секс після пологів. Вправи Кегеля Секс після пологів: сухість, біль в піхві Особливості сексу після пологів Місячні після пологів

Источник: uwm.com.ua

ПАМ’ЯТКА

Безпека дитини вдома.

Шановні батьки!

Як зберегти дітей від біди, як навчити їх безпечній поведінці та передбачити наслідки небезпечних розваг? Ці питання постійно встають перед вами.

Щоб зберегти життя та здоров’ я дітей, пам’ятайте та виконуйте наступні поради:

1 Не залишайте дітей дошкільного віку одних, навіть на короткий час!

2 Якщо виникла така потреба, не дозволяйте дитині відчиняти двері незнайомій людині, навіть одягненій в міліцейську форму. Навчіть користуватись дверним вічком, нікому, крім батьків не відчиняти.

3.Навчіть користуватись телефоном для виклику служб : 101, 102, 103, 104. Коли біда чи хвороба захватила зненацька, а дитина одна вдома, вона повинна знати, що необхідно зателефонувати близьким, звернутися до сусідів, викликати швидку допомогу, чітко назвавши свої координати.


4.Забороняйте користуватись ліфтом без супроводу дорослих, а також входити у ліфт з незнайомими людьми.

5.Вчіть дітей звертатися за допомогою до людей, які працюють у правоохоронних органах.

6,Не дозволяйте дражнити тварин. Попереджайте зародження в дитині жорсткого відношення до «друзів наших менших».

7. Забороняйте дітям підбирати на вулиці незнайомі предмети. Вони можуть бути небезпечними.

8.Треба опрацювати з дітьми уміння уникати проблемних місць, розповідати дітям, наскільки небезпечно «гратися» з вибухонебезпечними предметами (балончиками, петардами, патронами).

9 Оснастіть електророзетки в вашій квартирі заглушками. Не допускайте дитину до газових та електричних приладів. Не дозволяйте дітям самостійно вмикати телевізор, магнітофон, комп’ютер.

10. Зберігайте небезпечні предмети ( ліки, сірники, запальнички, гострі та ріжучі інструменти) в недоступних місцях.

11. У дітей необхідно формувати основи самозахисту.

Рекомендуємо проводити бесіди в цьому напрямку з приведенням різних прикладів, розглядом ілюстрацій та розігруванням ситуацій «Що ти робитимеш, якщо…(незнайомий запропонує цукерку, загубив ключа від квартири, загубився один у місті тощо).

12.Навчайте дітей безпеці життєдіяльності в повсякденні, в процесі організації екскурсій, бесід, спостережень, в створенні ігрових ситуацій та під час розваг.

Своїм прикладом навчайте дітей виконанню цих вимог. Приклад старших є для дітей кращим методом виховання!

Сподіваємось, що ця пам’ятка допоможе Вам зберегти дитину від біди!


Источник: dnz178.edu.kh.ua

Коли дитина залишається вдома сама. Правила поведінки з електричною і газовою побутовою технікою. Що треба знати, коли раптом у домі зникло світло. Що краще — свічка чи ліхтарик?

Бесіда про правила протипожежної безпеки

Мета: розширити знання учнів про правила безпеки, коли дитина залишилася вдома сама. Розвивати вміння і навички правильної поведінки. Виховувати увагу, обережність.

Обладнання: плакати, малюнки.

Вчитель читає казку «Казка про звірят».

Запам’ятайте правила безпечної поведінки, коли залишаєтеся вдома самі

 • Ніколи не грайтеся сірниками, запальничками. Нічого не підпалюйте.
 • Не запалюйте свічки, а користуйтеся ліхтариком.
 • Якщо зникло світло, то краще посидьте спокійно в темноті і зачекайте дорослих. Темноти не треба боятися.
 • Якщо включили газ, то стежте за плитою. Ніколи не залишайте її без нагляду.
 • Якщо трапилося коротке замикання, то не панікуйте, відключіть рубильник або вийміть вилку з розетки, перед тим обмотавши руку сухим рушником або одягнувши товсту гумову рукавицю.

 • Ніколи не заливайте провідники струму водою і не торкайтеся до розетки вологим рушником чи руками.
 • Якщо почало щось горіти (крім електроприладів), то не панікуйте, а постарайтеся загасити самі водою чи використавши мокре простирадло або рушник і накривайте вогонь, щоб не було доступу повітря.
 • Якщо виходите з квартири, вимкніть всі електроприлади і газову плиту.
 • А якщо трапилася пожежа, то не ховайтеся, а вибігайте з хати і кличте на допомогу, телефонуйте за номером 101.
 • А найкраще коли залишаєтеся вдома самі, займіться своїм улюбленим заняттям: малюванням, плетінням, вишиванням, читанням. Пограйтеся в спокійні ігри: ляльками, машинами, конструкторами, але не вогнем, бо вогонь — це небезпека, що призводить до трагедії. Та чи ж мало є різних ігор та занять, які не пов’язані з вогнем? Ви зараз спробуєте намалювати себе за своїм улюбленим заняттям, коли залишаєтеся вдома одні. А можна намалювати ілюстрацію до прослуханої казки, те, що вам найбільше сподобалось, а може, те, чого не слід було б звірятам робити.

Любі діти! Запам’ятайте всі ці правила, щоб з вами не трапилося біди. (Діти малюють.)

Источник: krasotkina.com

Пам’ятка безпечної поведінки вдома та на вулиці

 • Якщо ви залишилися вдома без дорослих, нікому чужому не відчиняйте двері.
 • На питання незнайомих людей, чи є тато та мама, краще відповісти, що батьки зараз відпочивають.
 • На телефонні дзвінки з питанням, чи є батьки вдома або коли вони повернуться з роботи, треба відповідати, що вони зараз зайняті й запитати, коли й кому зателефонувати.
 • Ніколи не запрошуйте додому малознайомих хлопців і дівчат.
 • Не хваліться перед людьми тим, що у вашій квартирі є дорогі речі.
 • Не носіть із собою великі суми грошей, а якщо таке станеться — не

хваліться цим.

 • Знайомте своїх друзів із батьками.
 • Не лякайтеся, коли, знаходячись у квартирі, почуєте, що хтось намагається відчинити вхідні двері, голосно запитайте: «Хто там?». Якщо двері продовжуватимуть відчиняти, зателефонувавши 02, викличте міліцію та вкажіть точно адресу. Потім з балкону чи вікна голосно покличте на допомогу.
 • Виходячи з дому, не забувайте зачинити балкон, кватирки, особливо якщо живете на нижніх поверхах.
 • Не залишайте у дверях записок, бо це привертає увагу сторонніх людей. Будьте уважними із ключами від квартири, не залишайте їх у поштовій скриньці та в інших місцях. У випадку пропажі ключів відразу сповістіть батьків, щоб замінити дверні замки.
 • На вулиці будьте уважним. Переходьте проїзну частину тільки на зелений сигнал світлофора або по пішохідному переходу. Пам’ятайте, що водій не завжди може попередити біду, якщо ви порушили правила вуличного руху.
 • Не стійте близько біля автомобіля, який зупинився.
 • Не сідайте до незнайомих в автомобіль, щоб покататися, якщо навіть дуже хочете або запізнюєтеся.
 • Якщо незнайомці запросили вас послухати музику, подивитися фільм, погратися із собакою (може бути будь-яка інша пропозиція) — не поспішайте погоджуватися, перш ніж це зробити, спитайте у батьків або вчителів.

 • Не заходьте в ліфт з незнайомими людьми без батьків.
 • Якщо у дворі або біля школи хлопці вимагають гроші, негайно зверніться до дорослих і по можливості до міліції.
 • Не розмовляйте на вулиці з п’яними, навіть знайомими людьми, бо п’яна людина сильно змінюється, її вчинки можуть бути непередбачуваними та жорстокими.
 • Якщо відчуваєте, що вас переслідують, зайдіть до магазину або іншої установи. Можна попросити працівника цієї установи провести вас додому.
 • Необхідно знати, що все нове, незнайоме може нести в собі небезпеку. Незнайомі предмети, пакети, банки та інше не можна відкривати, нюхати, брати в руки, кидати у вогонь, бо в них можуть бути отруйні речовини.
 • Не грайтеся сірниками, петардами, бенгальськими вогнями, свічками, не розпалюйте багаття, не вмикайте незнайомі електроприлади, не проводьте самостійно досліди у відсутності батьків, бо це може стати причиною пожежі.

Источник: nadoest.com

С какого возраста ребенок может оставаться один дома?

Традиционно начало самостоятельного пребывания детей в квартире совпадает с началом посещения школы. Но все дети разные, одни уже способны самостоятельно разогреть пищу и добираться до школы в 6 лет, а кто-то с трудом завязывает шнурки в 8 лет.

Инструкция для малыша
Ребенок должен быть готов и понимать, что можно, а что нельзя

Критерии готовности ребенка


 • Уверенное нахождение дома, в течение 3 часов.
 • Отсутствие страха одиночества, клаустрофобии.
 • Самостоятельная организация досуга, ребенок сам играет, находит интересное и безопасное занятие.
 • Уверенно пользуется средствами связи, может сообщать о потребностях и описывать свое состояние. Знает номера близких родственников.
 • Знает номера экстренных служб.
 • Знает элементарные правила безопасного поведения: к открытому окну нельзя подходить близко, нельзя играть с электроприборами и розетками, фрукты и овощи нужно мыть.
 • Способен достать еду из холодильника, разогреть при необходимости.
 • Соблюдает элементарный порядок, убирает игрушки к приходу родителей.
 • Не злится и не обижается, если вы оставляете его на 2-3 часа.
Табу для детей
Табу для детей должно быть беспрекословным

Помните, что только родители могут оценить критерии нахождения ребенка дома. По законам они несут ответственность за это действие.

Если вы чувствуете, что детей рано оставлять одних, стоит найти няню на время отсутствия,  взять ребенка с собой, отказаться от выхода из дома.


Первые шаги к самостоятельности

 1. Начать следует с короткого отсутствия в 10-15 минут.
 2. Время следует увеличивать постепенно.
 3. Объясните ребенку, куда вы направляетесь и с какой целью.
 4. По возвращении спросите, чем он занимался в ваше отсутствие.
 5. Не ругайте за мелкие шалости.
 6. После возвращения проведите вечер с ребенком, уделите внимание, поиграйте. Малыш должен понимать, что уход родителей вызван необходимостью.
Первый раз сама
Ребенка надо постоянно контролировать

Правила поведения для детей

Несмотря на то, что ребенок остается родных стенах, выходить не собирается, он должен знать свое полное имя, имена ближайших родственников, адрес. Родителям можно записать номера телефонов и мена на стикерах, прикрепит к одежде, сумке, игрушкам, велосипеду,  личным вещам.

 

Что надо научить малыша
Что надо научить малыша — правила
Главные "НЕ"
Главные «НЕ», когда остался дома один

Что надо научить малыша

 • Ребенок должен знать или уметь найти номера экстренных служб.
 • При возникновении непредвиденной ситуации сообщить родителям, родственникам, соседям о проблеме.
 • Малыш должен смело пользоваться средствами связи, уметь их заряжать.
 • Нужно убедить детей отвечать на телефонные звонки, даже если папа и мама звонят каждые полчаса.
 • Ребенок не должен открывать дверь, чтобы ему не говорили. Родители и другие близкие люди при уходе из дома должны самостоятельно открывать и закрывать дверь.
 • Необходимо объяснит ребенку, что нельзя покидать дом в отсутствии родителей, идеален вариант установки внутреннего замка. В таком случае ребенок не сможет покинуть дом без вашего разрешения.
Не открывать дверь
Никому нее открывать дверь!

Источник: detki.guru


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.